מנטורינג – ליווי אישי

ליווי אישי – מנטורינג

גם אתם שוקלים להיעזר במנטור? ובכן, אתם בחברה טובה, שכן אנשים רבים ומצליחים נעזרים במנטור, לעיתים לכל החיים. כיצד מנטור יוכל לסייע לכם ובכלל, מה תפקידו של המנטור בחייכם?

אם תבחנו אנשים מצליחים, ולא ממש משנה מאיזה תחום, וודאי תגלו שרבים מהם נעזרו במנטורים בשלב כזה או אחר של ההצלחה, ויש לכך סיבה טובה: לא משנה עד כמה אנחנו מכירים את עצמנו והסביבה הקרובה לנו, עד כמה אנחנו מבינים בתחום או בעולם העסקי, עדיין היכולת שלנו לראות נכונה את המציאות תהיה תמיד מוגבלת ותושפע מהמאפיינים הסובייקטיביים שלנו, כגון פרשנות או ידע. המנטור, יסייע לנו להתגבר על המגבלות הללו.

מה תפקידו של המנטור?
חשוב לעשות סדר, ולהבין  שמטרת המנטור הינה להרחיב את שדה האפשרויות הזמין לנו, מתוך הארת המציאות מכיוון נקי ממגבלותינו הסובייקטיביות. המנטור מסייע בארגון המחשבות, מעלה נקודות מחשבה, מאיר כיוונים שאולי לא ראינו או לא חשבנו עליהם, ולבסוף מסייע לנו לקבל החלטה מושכלת:

  • המנטור יכול לסייע לחדד נקודות החשובות לנו
  • המנטור מגייס את ניסיונו וידעו בתחום המבוקש
  • המנטור מסייע לאדם תוך כדי התחבטות והתלבטויות שונות

מה ההבדל בין חבר למנטור?
אנשים רבים נוטים להיעזר בחברים, בין אם לטובת פתירת בעיות אישיות ובין אם לטובת פתירת בעיות ארגוניות, עסקיות וכד' (בעזרת היוועצות עם חבר שהוא גם קולגה למשל). היוועצות עם חברים היא נהדרת וחיונית לחיים, אך היא איננה תחליף למנטור, מכיוון שהחבר הוא בסופו של יום חלק מהתמונה המוכרת לנו.

אנחנו מזמינים אתכם ליהנות ממנטורינג מתחום האינטליגנציה הרגשית ותחומים נוספים, שיסייע לכם לחדד, להבין טוב יותר את מטרותיכם ולהגשים אותן בתכנית המותאמת אליכם!