אסרטיביות וניהול ממוקד

סדנת אסרטיביות וניהול ממוקד

כל מנהל נדרש לאיזון בהעברת המסרים לעובדיו. בעולם בו קצב העבודה הוא מהיר ומלא בשינויים ואתגרים חדשים, על מנהל לדעת כיצד להעביר את המסרים באופן ממוקד וברור, אך עדיין להעצים את העובדים, לטובת הגשמת היעדים הקיימים.


מנהלים בארגונים, ולמעשה כמעט כל אדם, נוטים לשים דגש דווקא על הפרטים הגדולים, כלומר על המשימה כולה, רשימת היעדים שיש להשיג ועד כמה מהר יש להשיג אותם. אולם, לא תמיד הדגש מושם גם על הדרך להשגת היעדים ושלל הפרטים הקטנים שיש לבצע בדרך אל היעד הרצוי, ביניהם גם העצמת אנשי הצוות, לצד הנעתם לטובת ביצוע המשימות הנדרשות.

"לפעמים כשאני נותן את הדעת להשלכות כבירות שיש לדברים קטנים.. אני מתפתה לחשוב… שאין דברים קטנים” (ברוס ברטון).

מהו ניהול ממוקד?
ניהול ממוקד לשיטתנו, מורכב משלל מיומנויות ניהול, הכוללות שימת דגש ראוי על אנשי הצוות ובפרט, על אופן העברת המסרים. בסדנת ניהול ממוקד, נשים דגש על שני תחומים עיקריים:

  • מיקוד ומשימתיות
  • העצמה של אנשי הצוות

מדובר בשני תחומים שלא תמיד פשוט לשלבם אחד עם השני, אולם באמצעות מתן כלים נכונים ובפרט, מתחום הניהול האסרטיבי, ניתן ללמוד כיצד ניתן לעשות זאת ולשמור על איזון בין הצרכים השונים.

הסדנה שלפניכם עוסקת במיומנויות הנדרשות מכל מנהל העומד בראש צוות. בואו לקבל כלים מעשיים ולדייק את אופן העברת המסרים שלכם, לטובת התמודדות נכונה יותר עם אתגרי הניהול בעולם המודרני.