אינטליגנציה רגשית בסיסית – לעצור באדום להמשיך בירוק

סדנת אינטליגנציה רגשית בסיסית

בחיינו, קיימים הרגלים "אדומים" שעלולים להוביל לאובדן חברים, הזדמנויות ופוטנציאל אישי. האתגר האמיתי, איננו רק להכיר את הכלים לסיוע, אלא ללמוד כיצד להשתמש בכלים שיקדמו את האדם אל עבר השינוי החיובי, בארגון ובכלל.

במושגים שלנו, קיימים שני סוגי אישיות:

"אישיות ירוקה" – מעודדת התפתחות, צמיחה, שלווה ויצירת קשרים חיוביים.

"אישיות אדומה" – נוטה לרוגז, כעס בקלות ואיבוד עשתונות. מיד לאחר הכעס, בד"כ מגיעה ההבנה כי הוא היה שלא לצורך, וזהו פתח להמון תופעות שליליות, ביניהן גם תופעות בריאותיות (כאב ראש, מישהו?).

שימו לב – פעמים רבות אישיות אדומה איננה דבר מוחצן, ובעוד שהאדם עצמו ובן\בת הזוג יכירו בקיומה, הסביבה הקרובה לא.

רוצים לשנות הרגלים "אדומים"? הצטרפו לסדנה מעשית!

כאמור, קיימת חשיבות לשינוי הרגלים בפועל, ולא רק להכרת הכלים הקיימים. לכן, בסדנה שלנו נתמקד  באינטליגנציה רגשית (ei) מעשית הכוללת:

  • עקרונות וכלים מעשיים לזיהוי מצבים בין אישיים
  • כלים המסייעים בשחרור הרגשות השליליים והנעת תהליך חיובי
  • הכרה והתנסות באסרטיביות כתחליף לכעס.

למי מיועדת הסדנה:  לקבוצות של 5-40 משתתפים, וניתנת להתאמה לצרכי הארגון, הן מצד אופן העברת התכנים והן מצד משך הסדנה (מספר שעות, כמה ימים ברצף או מפגש שבועי).


יש לכם אור ירוק לצאת לדרך
כפי שוודאי הבנתם, גם בסיטואציות שונות בחיים (לצד הכביש כמובן) צריך לדעת לעצור ולשנות הרגלים "אדומים". אדם שאיננו עוצר בזמן, עלול לאבד הזדמנויות, חברים, ואף בריאות. מעבר לכך, מחקרים הראו שללא תלות במה שיש או אין לאדם, "אנשים ירוקים"  מתאפיינים בחיים מהנים וארוכים יותר, בהשוואה לבעלי האישיות האדומה.

 

הסדנה שלפניכם היא דרך מצוינת להובלת תהליכים ארגוניים משמעותיים. זכרו – שינוי הרגלים הוא אתגר, אך בהחלט אפשרי! ורצוי מוקדם מאשר מאוחר.